Відновлювальні роботи, що забезпечують безбар’єрний доступ населення до медичних послуг, провели в міській лікарні Новогродівської громади за підтримки Федерального уряду Німеччини та місцевих партнерів.

В лікарні м. Новогродівка, Донецької області, реалізовано Проєкт
«Реконструкція приймального відділення», що тривав з грудня 2020 р. до середини липня 2021 року.

В рамках цього проєкту в лікарні облаштували сучасний ґанок з пандусом та забезпечили вхід до приймального відділення, реконструювали санвузли на трьох поверхах, зробивши їх інклюзивними та безбар’єрними, перепланували простір на першому поверсі та покращили умови перебування пацієнтів різної вікової категорії.

Ремонтні роботи для приймального відділення лікарні забезпечили
безперешкодний доступ до будівлі і приміщень для хворих осіб, в тому числі на ношах, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Результати проєкту, забезпечили те, що в м. Новогродівка залишиться
вторинна (спеціалізована) медична допомога, і це гарна новина, насамперед для усієї громади та її мешканців. Основним акцентом у проведенні будівельних робіт стала відповідність закладу вимогам доступності та вимогам Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

Особливо відчутними такі зміни стали для осіб з інвалідністю та інших
маломобільних груп населення, які мешкають у громаді й потребують якісних медичних послуг. Наразі вони можуть безбар’єрно дістатися до приймального відділення лікарні, відвідати туалет та комфортно перебувати на території закладу.

Варто відзначити, що наша програма підтримувала цю лікарню восени 2020 року, в розпал чергової хвилі пандемії COVID-19. Тоді, для лікарні було закуплено та передано обладнання та товари багаторазового вжитку, а саме: засоби індивідуального захисту, антисептики та дезінфекційні засоби, професійну пральну машину, сушарку та каток для білизни, паровий стерилізатор, медичні ліжка з матрацами та комплекти лікарняної білизни, пакувальну машину, холодильник для медичного використання, інфрачервоні безконтактні термометри, портативні бактерицидні лампи тощо.

Проєкт реалізовано в рамках Програми «Спеціальна програма підтримки Східної України», яка почала свою роботу на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей у листопаді 2019 року, у співпраці з нашими партнерами Товариством Червоного Хреста України, яким ми дуже вдячні за компетентність та ефективну реалізацію проєкту.

Починаючи з 2020 року проєкт працює з 20 громадами у Донецькій та
Луганській областях. Протягом першого року реалізації проєкту підтримку отримали 43 медичні заклади та 37 соціальних установ. Під час пандемії COVID-19 програма швидко надала допомогу громадам-партнерам та вразливим верствам населення.

Проєкт реалізується Deustsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ). Політичним партнером з української сторони виступає Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції).

За додатковою інформацією звертайтеся до Інни Борисової голови Мирноградської МО ТХЧУ myrnohrad@redcross.org.ua або за телефоном +38 099 963 04 05