Пандемія COVID-19 сколихнула системи охорони здоров’я у цілому світі. В Україні, вона поставила під додатковий тиск систему, яка знаходилася у стресі через внутрішні реформування та збройний конфлікт, що відбувається на сході країни.

 

Лікарні та медичні заклади у Донецькій та Луганській областях працюють на межі своїх можливостей. Їм часто доводиться стикатися із нестачею матеріалів та засобів для нормального функціонування. Через брак матеріалів, відсутність сучасного обладнання та дефіцит засобів, медпрацівникам дуже складно витримувати гігієнічні стандарти. А доступ до медичних послуг, особливо у сільській місцевості біля лінії розмежування, іноді зовсім відсутній.

Щоб покращити цю ситуацію, GIZ надасть лікарням на сході України, які наразі лікують хворих на COVID-19 пацієнтів, необхідні медичні матеріали та обладнання.

Цього тижня 6 лікарень вже отримали першу поставку. У рамках проєкту GIZ «Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)» три лікарні у Донецькій та три у Луганській областях отримали інфрачервоні безконтактні термометри та по 100 комплектів білизни.

 

Поставка ІЧ термометрів у Старобільську лікарню

Поставка ІЧ термометрів у лікарню. м. Старобільськ

 

Заплановано ще 4 поставки, які мають відбутися цього місяця. Лікарні отримають засоби дезінфекції рук та поверхонь, парові стерилізатори, професійні пральні та сушильні машини та багато іншого.

100 комплектів білизни поставлено у Старобільську лікарню

Крім того, щоб запобігти ризику поширення коронавірусної інфекції всередині лікарень, GIZ планують встановити сенсорні крани, перетинки з плексигласу, тощо. Також планується забезпечити лікарні інформаційними стендами та новими системами покажчиків. Усе це разом забезпечить безпечніше середовище для працівників, пацієнтів та відвідувачів лікарень.

Підтримку отримають такі лікарні:

  1. Новогродівська центральна міська лікарня – Донецька область
  2. Мангушська центральна районна лікарня – Донецька область
  3. Селідівська центральна міська лікарня – Донецька область
  4. Лисичанська багатопрофільна лікарня – Луганська область
  5. Старобільське територіальне медичне об’єднання – Луганська область
  6. Марківська багатопрофільна лікарня – Луганська область