Каністерапія застосовується вже багато років у всьому світі щоб допомогти дітям, літнім людям, пацієнтам в лікарнях та всім, хто цього потребує. Собаки дарують любов та втіху вразливим людям, включно з тими, які мають психологічні розлади та аутизм. Завдяки спілкуванню з собаками діти стають більш відкритими та дружелюбними, упевненими в собі та хоробрими. В Україні каністерапію почали застосовувати зовсім недавно через зростання потреби у психологічній підтримці людей, внаслідок конфлікту на сході країни. Громадяни, які залишили зону конфлікту, і насамперед діти, потрапили у скрутне становище, оскільки вони не тільки втратили власні домівки, але й змушені були швидко пристосовуватись до нового середовища. З огляду на це, GIZ запровадили цей підхід у регіонах з  великою кількістю внутрішньо переміщених осіб на сході України.

Каністерапія потребує спільних зусиль. Психологи, кінологи та спеціально треновані собаки зазвичай працюють разом під час терапевтичних сесій. Саме тому було проведено серію тренінгів для психологів з каністерапії, під час яких вони також розглянули аспекти дитячої психології та психічних розладів. Однак, найбільш інтенсивними тренінги були для кінологів та їхніх собак, оскільки їм довелося вивчати весь процес терапії від самого початку. Після навчання учасники повинні скласти іспит для отримання ліцензії на проведення сеансів з терапії. Для того щоб продовжити навчання інших професіоналів, кінологи також взяли участь у курсах з підготовки тренерів. Таким чином, ще більше людей можуть отримати користь від каністерапії.

«Для Хіларі (тренована собака) та мене, собакотерапія не просто хобі, це покликання всього життя. Своєю роботою у дитячих будинках та психіатричних клініках ми показуємо, наскільки ця методика ефективна та що найважливіше, якими щасливими стають діти, коли обіймають собак та грають з ними», – зазначила кінолог Олена Лахно.

Спеціалісти, які взяли участь у тренінгах та отримали ліцензію (28 кінологів та 41 психолог), провели загалом вже більш ніж 640 терапевтичних сесій на сході України. Це допомогло більш ніж 1000 дітей та їхнім родинам, і ця цифра постійно збільшується. Кінологи з собаками та психологи нині не тільки практикують, але й навчають інших основам каністерапії. Вони також представляють цей підхід на наукових конференціях в Україні та поза її межами з надією, що ще більше людей зможуть мати від нього користь.