Перша в області школа здоров’я відкрилася у селі Петропіль Широківської громади на Запоріжжі.

Здоров’я – це найцінніше, що є в людини, й поточна ситуація з новим коронавірусом SARS-CoV-2 ще раз це доводить.

В українських громадах піклування про себе, своє здоров’я та здоров’я близьких людей, на жаль, часто відходить на другий план, коли існують складнощі із забезпеченням базових потреб.

Ситуація не найкраща й зі знаннями у наданні першої медичної допомоги.

У Німеччині всіх співробітників великих підприємств зобов’язують один раз на півроку проходити курси з першої допомоги. Всі громадські місця оснащені аптечками (на зупинках громадського транспорту є дефібрилятори). А тепер подивимось на нашу країну. Якщо комусь на вулиці стало погано, то постраждалий буде лежати самотньо, поки не приїде швидка. А чому саме така реакція українців? Тому що не знають що робити", зазначає Ірина Шкабарня директорка медичного центру «Сімейний лікар Широковської громади».

Щоб покращити цю ситуацію GIZ ініціювали проєкт створення Школи здоров’я в одній із громад-партнерів.

Школа матиме два напрями роботи:

  • Перший: Навчання населення громади (як медиків, так і простих громадян) надавати першу медичну допомогу;
  • Другий: Навчити людей поважати й берегти своє здоров’я.

Другий напрямок Школи здоров’я – це вчити людей поважати й берегти своє здоров’я. Роз’яснювальні курси з дієтології (при гіпертонії, цукровому діабеті, ожирінні), харчування дітей і підлітків, проведення навчання лікувальної фізкультури, режиму базового фізичного навантаження та мотивація людей до здорового способу життя. Робота буде проводиться з різними категоріями населення: за потребою, за віком, за нозологіями, за професією” – розповідає Ірина Шкабарня

1 грудня відбулося відкриття Школи здоров’я Широківської громади і школа вже почала свою діяльність на користь жителів громади.

Школа відкрилася на території Петропільської амбулаторії та має передову освітню програму, розроблену на основі сучасних досліджень й актуальних матеріалів.

Таким чином, маючи на меті формування у населення громади мотивації до збереження свого здоров’я та відповідальності за здоров’я інших, Школа здоров’я забезпечить високу якість профілактичної допомоги населенню та сприятиме покращенню здоров’я жителів.

Читати більше