Після того, як пандемія Covid-19 прийшла в Україну навесні 2020 року, наша Програма адаптувала свою роботу так, щоби швидко надавати нашим партнерам на Сході України саме ту допомогу, якої вони потребують. Ця допомога спрямовувалась насамперед на вдосконалення безпеки наших партнерів, щоби медичні працівники, соціальні служби, психологи, вогнеборці, вчителі та громадські активісти могли продовжувати свою важливу роботу в нових складних обставинах.

Наша допомога набула багато форм – щоби допомогти вразливим громадам на підконтрольних Уряду територіях Луганської та Донецької областей наші проєкти надали сімейним лікарям обладнання, яке дозволяє їм лікувати пацієнтів у відділених сільських районах. Ми також допомогли тим громадам, в яких немає доступу до звичайних аптек. Ми передали місцевим активістам швейні машинки та матеріали і вони швидко виготовили десятки тисяч придатних для повторного використання масок. Разом з Товариством Червоного Хреста України ми надали літнім людям та людям з інвалідністю маски, гігієнічні набори та інформаційні матеріали щодо Covid-19.

Інша допомога усім нашим п’ятьом східним областям включала надання захисних масок, респіраторів, та засобів індивідуального захисту. В рамках нашої програми у сфері охорони здоров'я нам вдалося швидко відремонтувати 12 лікарень, призначених для лікування Covid-19. Ми також закупили медичне обладнання, засоби для дезінфекції та медичні меблі для майже 60 лікарень. У розпал пандемії, наприкінці 2020 року, для лікарів зі Сходу України ми провели зустріч з лікарем відділення інтенсивної терапії з Німеччини. Наші проєкти також працювали над декількома тренінгами, спрямованими на допомогу фахівцям з медичної сфери, соціальної сфери та сфери освіти як краще боротися з наслідками пандемії, включно з ізоляцією.

Деякі з основних результатів нашої роботи зібрані у наступній інфографіці.