На початку червня, недалеко від міста Дніпро Інгрід Ландес та Катерина Зезюліна, радниці з педагогіки миру Громадянської Служби Миру від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні, організували разом з партнерською організацією – комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська Академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради, 5-денний тренінг для педагогів, вчителів та директорів шкіл Академії на тему «Ненасильницькі методи комунікації як інструмент розвитку мирної школи».

Це третій тренінг у низці тренінгів з педагогіки миру для команди академії. Він мав на меті створити атмосферу довіри, співпраці та емпіричного навчання, які слід застосувати у шкільному контексті, заохотити учасників розвивати власний емоційний інтелект та навички ненасильницької комунікації (критичне мислення, самосвідомість, самоемпатія). А також показати на практиці завдання та техніки, які учасники зможуть застосувати у свої роботі з колегами, студентами та батьками.

Тренерки Людмила Камінська та Марина Вострова працювали з групою в інтерактивній формі та з використанням власного досвіду. Вони також адаптували тренінг в процесі до потреб групи. Учасники високо оцінили відкриту атмосферу, підтримку, інформацію для роздумів, але насамперед інструменти та методи, які вони опанували та зможуть використовувати в майбутньому.

           

Після тривалого періоду віддаленої роботи, знову опинитися в одному приміщенні та мати шанс працювати разом було великим полегшенням та шансом як для учасників, так і для нас. Було важко готувати тренінг, не знаючи, яка буде ситуація через пару місяців. Але завдяки удачі та теперішній ситуації з кількістю випадків захворювань на CoVid-cases в області у комбінації з ретельною підготовкою (експрес-тести, маски при пересуванні без дотримання відстані у 1,5м, відкриті двері та вікна, тощо) все пройшло добре.

Ми дуже вдячні за терплячість та співпрацю з боку нашої партнерської організації, тренерів та учасників. Ми також тішимось з того, що вдалося знайти потрібні рішення, щоби зробити це все можливим!