Перед початком міжнародної кампанії Генерального секретаря ООН UNiTE із боротьби з насильством щодо жінок: 16 днів активізмупроти ґендерно зумовленого насильства час згадати, як саме GIZ Ukraine співпрацює з місцевими органами влади та НДО, маючи на меті ліквідацію ґендерно зумовленого насильства, особливо насильства проти жінок та дівчат.

За цей час, завдяки співпраці з місцевими органами влади та UNFPA було відкрито тимчасовий шелтер у Бердянську, розпочато реконструкцію постійного шелтеру та центру денного перебування для жертв ґендерно зумовленого насильства. В Кривому Розі відкрито кризовий центр для жінок, що постраждали від насилля в сім’ї «З надією в майбутнє».
У жовтні 2018 року розпочався проект з покращення міжсекторальної взаємодії між суб’єктами, які працюють у сфері ҐЗН. Проект, що реалізується разом з партнерами НДО «Взаємодія» та місцевими органами влади, спрямований на покращення співпраці між різними суб’єктами, що надають допомогу особам, постраждалим від ҐЗН у Запорізькій та Дніпропетровській областях.
Разом з партнерами минулого року проводилися смарт-вечірки в Бердянську та у Миронівському районі Донецької області, у цих вечірках взяли участь близько 400 осіб. Вечірки мали освітній та розважальний компонент, й були спрямовані на підвищення рівня знань молоді щодо гендерно обумовленого насильства. Також демонструвалися фільми на гендерну тематику, проводилися тренінги з профілактики булінгу серед молоді.

Приєднуючись до кампанії, ми підтримали наших партнерів у організації низки заходів, які будуть проводитися 16 днів у Запорізькій області та підконтрольній уряду України території Донецькій області, і будуть спрямовані на підвищення обізнаності молоді щодо сексуального насильства, гендерної рівності та ҐЗН.