Переваги прямого ефіру очевидні: участь у тому, що відбувається в реальному часі, занурення у процес і безпосередній професійний обмін. Разом із командою з 10 тренерів Служби цивільного захисту України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) вже було проведено кілька онлайн-занять з обраного змісту базової підготовки THW (Німецької Федеральної агенції з технічної допомоги). На неодноразове прохання команди ДСНС, а також щоб принаймні частково компенсувати скасування спільних офлайн заходів через пандемію, тепер були знайдені практичні цифрові рішення, щоб дати партнерам уявлення про практичне навчання THW.

Сценарій навчання, показаний у стрімі, взятий з уроку 10 (Порятунок та відновлення): людину, яка потрапила в аварію й опинилася в пастці під бетонною плитою, потрібно було звільнити за допомогою гідравлічного рятувального пристрою.

П’ять волонтерів із Кельна та Кальтенкірхена крок за кроком працювали над сценарієм: досліджували ситуацію, доглядали за пацієнтом, закріплювали й підтримували бетонну плиту, встановлювали гідравлічний блок та керували ножицями й розкидачем.

Прямий доступ до постраждалого був заблокований арматурними прутами, що стирчали з бетону. Через це рятувальникам довелось їх спочатку відрізати спеціальними ножицями, потім підняти плиту за допомогою розкидників і закріпити її за допомогою підконструкції. Після звільнення, постраждалого вивели з небезпечної зони та передали рятувальникам.

Протягом усього навчання залучені українські тренери мали можливість ставити запитання та висловлювати пропозиції і таким чином активно брати участь у тому, що відбувалося.

Щоб мати можливість провести такий захід в умовах пандемії, важливим було дотримуватись усіх правил гігієни. Перед початком заходу, усі учасники повинні були мати негативний результат експрес тесту на COVID, та зробити ПЛР-тестування по прибутті. Незважаючи на підтверджені негативні результати, учасники, всюди, де це було можливо, дотримувались дистанції, та на тренувальному майданчику забезпечувалась достатня вентиляція. За два дні після події стан здоров’я учасників знов перевіряли за допомогою експрес-тестувань.

Навчання в форматі онлайн-стрімінгу надали гарну можливість не лише обговорити тактичні підходи, але й перевірити й оцінити сам технічний формат як нове цифрове рішення у досягненні для навчальних цілей. На завершення всі причетні погодилися, що пряма трансляція не може замінити практичне навчання, але може бути цінним зв’язком між теоретичною та практичною частинами тренінгу.

Велика подяка волонтерам та залученим екстреним службам за активну та професійну підтримку!

Джерело: Newsletter of THW Dezember 2021 – Januar 2022