Лікарні в Донецькій та Луганській областях отримали оновлення для поліпшення умов лікування, підвищення гігієнічних умов та стримання розповсюдження інфекції всередині.

Коли пандемія Covid-19 постукала нам у двері більше ніж рік тому, наші проєкти знаходилися на етапі планування. Оскільки одним з наших цільових напрямів є охорона здоров’я, ми одразу зрозуміли: цій сфері потрібна підтримка, потреби дуже великі.

В процесі швидкої оцінки потреб (влітку 2020 р.) ми обрали 12 лікарень: сім в Донецькій, та 5 в Луганській областях (на підконтрольних уряду територіях).

Особливі потреби в кожної з лікарень були різні, але практично всюди була необхідність організації зонувань та встановлення перетинок для розділення потоків пацієнтів, встановлення нових дверей, щоб відділити зону, де лікують хворих на ковід від решти лікарні, в тому числі встановлення сенсорів для відкривання дверей та нової сантехніки (сенсорних кранів, бойлерів та ін.), а також іншого необхідного обладнання для кращого лікування пацієнтів. Оскільки потреба була негайною, ми спромоглися надати підтримку якнайшвидше.

Отже, що було зроблено та якого результату вдалося досягти?

В Краматорській міській лікарні №3 (Донецька область), визначеній, як «лікарня першої хвилі» для госпіталізації пацієнтів хворих на Covid-19, було оновлено лабораторію (окрема будівля), де працюють зі зразками й проводять тестування на Covid-19. Було встановлено нові вікна й вхідні двері, а також нову сантехніку, доставлено нові інструменти для роботи зі зразками.

Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування в місті Костянтинівка (Донецька область), в яку на лікування щомісяця поступають близько 200 пацієнтів з Covid-19, отримала підтримку у вигляді металевих міжкімнатних дверей з автоматичним порогом. У відділеннях лікарні організовано зонування для розділення потоків пацієнтів, щоб уникнути розповсюдження хвороби всередині закладу. Більш того, в деяких палатах для хворих на Covid-19 було встановлено нові вікна.

В Інфекційній лікарні міста Мирноград (Донецька область) було встановлено нову сантехніку та бойлери для подачі гарячої води в палати з пацієнтами хворими на Covid-19.

У Великоновосілківській центральній міській лікарні (Донецька область) були частково відремонтовані палати для пацієнтів хворих на Covid-19, встановлено перетинки для розділення потоків пацієнтів та персоналу, встановлено бойлери, нові мийки та душові кабіни.

Оновлення в приміщенні лабораторії та санвузлів (встановлення душових кабін, мийок, бойлерів) відбулося за нашої підтримки й у Торецькій центральній міській лікарні (Донецька область).

Пацієнти Волноваської центральної районної лікарні (Донецька область) зараз можуть відчути переваги від повністю оновленої пральні, де було зроблено оздоблення стін, встановлено нові вікна, міжкімнатні двері, оновлено проводку та встановлено нові бойлери та сантехніку. Цей проєкт було реалізовано разом із UNHCR, які надали лікарні нове пральне обладнання.

В Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування у місті Бахмут (Донецька область) ми частково оновили санвузли для медичного персоналу (який налічує до 30 осіб) й пацієнтів (до 120 людей на місяць), а також відремонтували палати для постковідної реабілітації пацієнтів.

Багато робіт було виконано в Сєвєродонецькій міській багатопрофільній лікарні (Луганська область). Там ми встановили міжкімнатні алюмінієві двері для розділення потоків пацієнтів та медперсоналу, сенсорні крани, спеціальні бокси для доставлення їжі та медикаментів пацієнтам в інфекційному відділенні, де лежать хворі на Covid-19.

Медперсонал інфекційного відділення Старобільської районної лікарні (Луганська область), а це 2 доктори й 14 медсестер та санітарок, де в першому кварталі 2021 року лежали 155 пацієнтів з Covid-асоційованою пневмонією, зараз більш захищений, завдяки зонуванню, що розділяє потоки пацієнтів та медпрацівників. З цією ж метою у закладі були встановлені розсувні двері.

Подібні зміни відбулися й у Біловодській багатопрофільній лікарні (Луганська область). А пацієнти лікарні в Лисичанську (Луганська область) зараз можуть користуватися перевагами оновлень у двох зонах рецепції (де приймають пацієнтів з підозрою на Covid-19) та сучасним окремим входом з новим порогом.

І, в решті решт, Рубіжанська центральна міська лікарня може зараз похвалитися частковим ремонтом у приміщенні для обробки медичного обладнання в стерилізаційному відділенні, де також проходить обробку обладнання з інфекційного відділення.

Нові двері в Костянтинівській центральній інфекційній лікарні

Оновлена пральня у Волноваській центральній міській лікарні

Оновлена палата для постковідної реабілітації хворих. Багатопрофільна лікарня у місті Бахмут

Процес оновлень тривав більше року. Усі оновлення є частиною нашої ініціативи зі стабілізації складної ситуації, в якій зараз знаходиться медична система регіону, і яка, окрім пандемії, обтяжена конфліктом, що досі триває, та процесом реформ.

Завдяки нашій підтримці медичний персонал буде більш захищений та спроможній краще дбати про пацієнтів, а пацієнти отримують користі від кращого рівня послуг, що надаються та кращих умов перебування в лікарнях.

Маючи це на увазі, ми продовжуємо нашу підтримку та плануємо наступні оновлення в інших лікарнях регіону.

Наступні в черзі це Добропільська лікарня (Донецька область) та лікарня в місті Лиман (Луганська область).