24 листопада відбувся онлайн круглий стіл “Планування і розвиток соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми у громаді. Огляд кращих практик”.

Дякуємо спікерам заходу  Наталя Датченко @UNICEF, Ольга Мороз  @«Надія і житло для дітей», котрі поділилися багаторічним практичним досвідом у  розвитку системи надання соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми, в тому числі у запровадженні інтегрованих соціальних послуг, превентивних послуг з урахуванням інтересів дитини.

У круглому столі взяли участь Катерина Німець, Дніпропетровська облдержадміністрація, Дніпропетровський обласний ЦСССДМТомаківська громада, а також близько 50 учасників із 5 областей — Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської.

Під час дискусії обговорювалися такі питання:

  • необхідність системного підходу у впровадженні соціальних послуг: аналіз ситуації, підготовка фахівців, впровадження послуги, моніторинг якості;
  • необхідність скоординованості та міжвідомчої співпраці на місцевому рівні;
  • запровадження превентивних соціальних послуг як пріоритет для громад — це економічно вигідний шлях для попередження вилучення дітей;
  • підвищення компетентності персоналу соціальних служб, запровадження системи підвищення кваліфікації;
  • необхідність розвивати сімейно-орієнтований підхід, підвищувати якість послуг для сімей у складних життєвих обставинах.
  • Запровадження механізмів для враховування думки дитини

Дякуємо усім партнерам за участь!

Захід організовано проєктом GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України».