Початок нового десятиріччя знаменує новий етап у нашій роботі. За дорученням федерального уряду Німеччини, GIZ спільно з українськими партнерами зробили великий внесок у розвиток понад 100 муніципалітетів на сході України.  Було інвестовано близько 95 млн євро у понад 1000 видів діяльності. GIZ разом зі своїми місцевими та міжнародними партнерами надали допомогу там, де вона найбільш потрібна, і де вона приносить користь як місцевому населенню, так і ВПО. Відремонтовано дитячі садочки та школи, покращено надання адміністративних та соціальних послуг громадянам, створено молодіжні хаби, обладнано пожежні частини. 6,8 мільйона людей вже отримали користь від цієї роботи, включно з 480 тис. ВПО.

Чотири нові проєкти вже розпочали свою роботу. Вони спрямовані на підтримку служб ДСНС, соціальної сфери, охорони здоров’я та психосоціальної допомоги. Три проєкти будуть зосереджені на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Четвертий проєкт під назвою «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад у Східній Україні» забезпечить, що підтримка, яку ми надали раніше у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, буде і надалі продовжуватись. Метою проєкту є покращення доступу до соціальних та медичних послуг, які орієнтовані на потреби населення. Проєкт навчає фахівців, забезпечує нове обладнання та є дружнім до громадян. Загалом діяльність проєкту може допомогти щонайменше 1 мільйону людей приблизно у 20 громадах у трьох вищезазначених регіонах. Понад 1500 працівників соціальних та медичних закладів пройдуть відповідну підготовку.

Хоча три проєкти, що розташовані на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей, ще знаходяться на стадії планування, четвертий проєкт вже розробив набір критеріїв для відбору громад, з якими він буде працювати в найближчі роки. Ці критерії є наступними:

  • Діяльність ІІПУ в галузях охорони здоров’я та соціального захисту в рамках цього проєкту
  • Обсяг виконаних робіт щодо фізичної реабілітації
  • Процеси участі, що проводяться чи плануються, (з метою залучення громадськості до процесу прийняття рішень в громаді)
  • Процес територіального об’єднання, що проводиться чи планується
  • Присутність інших проєктів / ініціатив GIZ (наприклад, U-LEAD, ISU II тощо)
  • Поточна кількість зареєстрованих ВПО та інших вразливих груп / відсоткове відношення до місцевого населення
  • Готовність персоналу приділяти робочий час спільній діяльності в рамках співпраці з проєктом протягом трьох років
  • Готовність вносити кошти з метою співфінансування діяльності в рамках співпраці протягом наступних 3 років
  • Відкритість та готовність до змін (адміністративних, операційних тощо) функцій та процесів
  • Присутність інших донорів