На початку 2021 року ми відсвяткували перший день народження нашої Програми «Перспективи розвитку східних регіонів України». В рамках святкування цієї річниці ми подивимось на досягнення наших п’яти проєктів та на те, як вони допомогли нашим партнерам на Сході України вистояти в умовах пандемії Covid-19.

2020 рік був багато в чому бурхливим. Але незважаючи на труднощі та численні обмеження наші проєкти продовжували свою роботу з посилення громад у Східній Україні. Як от за допомогою проведення тренінгів для співробітників ДСНС та сприяння педагогіці миру. Але чого саме нам вдалося досягти? Які наші найважливіші результати?

Протягом минулого року ми налагодили партнерські відносини з 43 громадами на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей, а також у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. У своїй роботі з ними ми зосередилися на наданні допомоги та консультуванні партнерів, щоби вони могли надавати своїм мешканцям кращі медичні та соціальні послуги, а також вкрай необхідну психосоціальну підтримку та підтримку у збереженні психічного здоров’я.

В цілому, співробітники нашого медичного компоненту надали консультації та провели тренінги для партнерів з розробки стратегій та як слід працювати в умовах медичної реформи, що триває. До того ж ми надали діагностичне та лікувальне обладнання 78 лікарням та закладам охорони здоров’я. Протягом 2020 року ми надали підтримку 84 закладам соціального обслуговування. Ця підтримка включала надання консультацій щодо розробки стратегій, надання ІТ-обладнання задля сприяння цифровізації процесу надання соціальних послуг, а також дуже потрібне обладнання для реабілітації. Щоби поліпшити надання психосоціальної підтримки, наш проєкт проводив тренінги та семінари для психологів а також налагодив партнерські відносини з громадами, щоби супроводжувати розробку та впровадження соціальних послуг та послуг у царині психічного здоров’я.

У 2020 році, разом з нашими німецькими партнерами, ми продовжили співпрацю з ДСНС, переважно в Донецькій області задля покращення навчання вогнеборців, з метою поліпшити їхню здатність швидше реагувати на пожежі та евакуйовувати людей. Проєктом також було надане критично важливе обладнання, яке було використане для гасіння пожеж в Чорнобильській зоні.

Зрештою, стартувала робота з педагогіки миру та ненасильницьких комунікацій. В рамках проєкту фахівці у школах та громадах проходять навчання, як застосовувати заходи педагогіки миру та діалог. За минулий рік заходами педагогіки миру було охоплено майже 8,000 школярів.

Ми продовжуємо співпрацювати з громадами на Сході України. Щоб отримувати регулярні новини щодо нашої діяльності та результатів проєктів, підпишіться на наш ньюслеттер та слідкуйте за нами у facebook.