Розбудова міцніших зв’язків між університетами, центрами надання соціальних послуг та місцевими неурядовими організаціями була головною метою круглого столу, що відбувся в Краматорську 23 березня.

Проєкт «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Східній Україні» зібрав партнерів, щоб разом розібратися, як покращити надання такої необхідної психосоціальної підтримки мешканцям Донецької та Луганської областей.

Поліпшення у наданні таких послуг можливо досягнути лише разом, тому, наші колеги з проєкту з радістю зібрали партнерів з Нижньодуванської, Біловодської та Черкаської ОТГ, які поділилися більш глибинними знаннями щодо потреб населення у цій сфері.

Стратегії реалізації проєктів обговорювалися разом з головою Луганського обласного Центру соціальних послуг сім’ї, дітей та молоді Яременко Іриною Володимирівною.

Олена Монюк, координаторка проєктів у Луганській області

Єременко Ірина Володимирівна, директор Луганського обласного ЦСССДМ
Жерліцин Дмитро Кузьмич, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Нижньодуванської селищної ради

Заремба Тетяна Вікторівна, начальник Відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Біловодської селищної ради
Зайцева Тетяна Вікторівна, директор КУ “Центр надання соціальних послуг", Черкаська ОТГ

Академічний бік питань, що виникали, вдалося обговорити з представниками Донбаського державного педагогічного  університету та Луганського національного університету ім. Т. Шевченко. Від останнього був присутній (онлайн) Савченко Сергій Володимирович, ректор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук, доктор педагогічних наук, професор. 

Дуже жвава дискусія відбулася за участі працівників місцевих центрів надання соціальних послуг з обох областей, та представника партнерської організації «Восток-СОС» психолога Андрія Острикова.

Марія Семашкіна, координаторка проєктів у Донецькій області
Сара Райт, Директорка проєкту “Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Східній Україні"
Антон Назмиев, Аспірант кафедри “Соціальної педагогіки" Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Державного закладу “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка"
та  Вершиніна Оксана Сергіївна, начальник відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Донецького обласного
ЦСССДМ
Елліна Анатоліївна Панасенко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри практичної психологіїДонбаського державного педагогічного університету

Андрій Остриков, психолог БФ “Восток-СОС"

Упродовж заходу, експертка проєкту й голова Центру психосоціальної реабілітації м. Покровськ поділилася результатами дослідження університетських програм для психологів та фахівців соціальної роботи у вишах Донецької та Луганської областей.

Беручі до уваги реформу децентралізації, що наразі відбувається в Україні, а також процеси реструктуризації сфери надання соціальних послуг, методи навчання та академічні матеріали в місцевих вишах вимагають змін, які можуть відбутися у співпраці із нашим проєктом, щоб підвищити кваліфікацію фахівців, що надають психосоціальну підтримку місцевому населенню.

Сара Райт, директорка проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Східній Україні».

Вікторія Соловйова, директорка Покровського центру психосоціальної реабілітації “НаУКМА", науковий співробітник Центру психологічного здоров’я і психосоціальної підтримки НаУКМА, психолог, психотерапевт.

Упродовж плідної дискусії, партнери проєкта розповіли про складнощі у наданні підтримки різним вразливим групам населення, в тому числі внутрішньо переміщеним особам. Вони також наголосили на проблемі доступу до таких послуг у сільській місцевості, та підкреслили нагальну потребу підвищення кваліфікації місцевих психологів заради новозаснованих децентралізованих громад.

В процесі проєкту, до кінця 2023 року будуть розроблені й втілені у життя нові ідеї щодо того, як відповідати вимогам реформи сфери соціальних послуг.