На останньому тижні червня 2021 року за дорученням Федерального уряду Німеччини діяльність одного з проєктів GIZ “Спеціальна програма підтримки України» буде розширено ще на вісім областей, зокрема на Сході, Півночі та Півдні України. Розширення проєктів, які до цього часу виконувалися за дорученням німецького уряду, стало можливим завдяки додатковому фінансуванню ЄС від Програми ЄС «Міцні регіони». Спроможність Спеціальної програми підтримки збільшиться таким чином і вона, відповідно, зможе надати підтримку близько 80 громадам у забезпеченні кращого доступу до місцевих адміністративних, медичних та соціальних послуг.

«Ця нова програма повністю узгоджується з непохитною підтримкою з боку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Вона є результатом постійної успішної підтримки України з боку Європейського Союзу перед лицем гібридних загроз, з якими вона стикається. Наша спільна мета – допомогти зробити Східну й Південну Україну міцною, стійкою та процвітаючою», – сказав Фредерік Коене, Керівник відділу співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні.

Перший захід, на якому було представлено розширення проєкту, вже відбувся за участі Міністерств реінтеграції, охорони здоров’я, соціальної політики та цифрової трансформації, представників делегації ЄС, посольства Німеччини, 10 обласних адміністрацій та двох мерів. Невдовзі почнеться відбір партнерських громад.

«Наша громада стала партнером GIZ у 2020 році, наші мешканці вже користуються поліпшеними послугами і для них це має велике значення. Я рада, що позитивний досвід громад, таких як наша, буде тепер розповсюджено на інші частини України», – каже Яна Літвінова, Голова Старобільської громади в Луганській області, одна з учасниць.

Найкращі практики та досвід поліпшення надання соціальних послуг на місцях у Донецькій та Луганській областях (підконтрольні Уряду території), вже імплементовані GIZ під час попереднього етапу Спеціальної програми підтримки України, будуть розповсюджені на обрані муніципалітети у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях. До жовтня 2023 року програма допоможе приблизно 80 громадам забезпечити для власних мешканців комфортний та дієвий доступ до адміністративних, медичних та соціальних послуг. У Херсонській області програма удосконалить пункти пропуску на адміністративній межі з Кримом.

 «У співпраці з нашими європейськими партнерами ми сподіваємось подолати виклики та поліпшити якість життя наших громадян, разом зробити цей світ кращим», – сказала Інна Драганчук, Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Міністерство є політичним партнером Спеціальної програми підтримки.

Спеціальна програма підтримки України почала свою роботу у листопаді 2019 року для підконтрольних Уряду територій Луганської та Донецької областей. Від 2020 року проєкт працює з 20 громадами у Донецькій та Луганській областях (підконтрольні Уряду території). За перший рік імплементації підтримку отримали 43 заклади охорони здоров’я та 37 соціальних установ. Під час пандемії COVID-19, у співпраці з Товариством Червоного Хреста України та місцевими громадськими організаціями, програма швидко надала підтримку, як от маски, ЗІЗ та медичне обладнання, для своїх партнерських громад та вразливих груп населення.

>> Прочитайте офіційний пресреліз (англійською та українською мовами) Представництва Європейського Союзу в Україні щодо запуску проєкту тут.