Державна Служба України з Надзвичайних Ситуацій (ДСНС) відповідає за попередження надзвичайних ситуацій та захист населення від їхніх наслідків. На жаль, з різних причин, як от брак коштів, поганий стан технічного обладнання та застарілі організаційні структури, рятівники не завжди мають можливість достатньо швидко реагувати на надзвичайні ситуації. Все це призводить до збільшення кількості загиблих внаслідок пожеж, ДТП та інших критичних ситуацій. Це також ставить під загрозу життя самих рятувальників. Крім того, в результаті конфлікту на сході України кількість населення підконтрольних Уряду України територій значно зросла, що звісно додало роботи рятувальникам.

Врахувавши потреби ДСНС, GIZ від імені Уряду Німеччини підтримує зміцнення спроможностей рятувальників. Однією з ключових сфер підтримки є надання рятувальним бригадам спеціальних аварійно-рятувальних машин (САРМ). Ці машини використовуються у випадку ДТП та були розроблені спеціально для аварійно-рятувальних служб України. Самі автомобілі є компактними та маневреними та дозволяють рятувальним командам дістатися до місця події за лічені хвилини після виклику. Серед обладнання є вогнегасники, аптечки, дефібрилятори та гідравлічні інструменти для звільнення людей, яких затиснуло у пошкодженому авто. До того ж для екіпажів САРМ було проведено низку тренінгів з медичної допомоги та інших методів роботи. Все це робить роботу рятувальних бригад більш ефективною та допомагає їм рятувати людей чи стабілізувати їхній стан до прибуття швидкої допомоги.

 

«Раніше ми часто стояли в пробках, коли їздили на своїх великих та важких автомобілях, незважаючи на проблискові маячки та сирену. Часто дорога була занадто вузькою для наших машин. За допомогою САРМів ми можемо дістатися сісця аварії набагато швидше. Ці автомобілі рятують сотні життів», – каже Володимир Матросов, заступник начальника ГУ ДСНС в Запорізькій області.

Підтримка з боку GIZ аварійно-рятувальних служб України не обмежується лише САРМами. 150 рятувальних підрозділів у 120 громадах отримали захисні костюми, засоби захисту органів дихання та сотні кілометрів пожежних шлангів. Персонал аварійно-рятувальних служб проходить різноманітні тренінги з сучасних рятувальних технік, використання нового обладнання, роботи з рятувальними собаками та з багатьох інших тем. Вся ця діяльність вже призвела до зменшення кількості загиблих під час пожеж на 30%.