GIZ та партнерські громади у Дніпропетровській, Запорізькій і Харківській областях узгодили амбітний план у період з 2020 по 2022 рік спільними зусиллями покращити соціальні та медичні послуги. Ця діяльність проводиться GIZ у рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України».

GIZ та 20 міст і об’єднаних територіальних громад визначили кілька напрямків співпраці. Вони охоплюють соціальний захист, надання соціальних послуг, охорону здоров’я, а також утримання будівель соціальної інфраструктури, які були реконструйовані GIZ. Координаційні зустрічі проходили з червня по липень 2020 року. Через пандемію COVID-19 вони проводилися онлайн.

Онлайн-зустріч керівництва проєкту GIZ та партнерів з Кривого Рогу

Онлайн зустріч із партнерами з Нової Водолаги

У соціальній сфері діяльність буде зосереджена на розробці методології ефективного оцінювання потреб населення, розробці стратегій для соціальної сфери, впровадженні мобільних послуг, вдосконаленні системи кваліфікації працівників тощо.

У сфері охорони здоров’я GIZ та партнерські громади працюватимуть над галузевими концепціями та стратегіями і запровадять систему моніторингу якості медичних послуг. Інші проєкти змін включають розвиток системи громадського здоров’я та вдосконалення системи електронного управління та документообігу.

Також впроваджуватимуться проєкти з удосконалення соціальних та медичних закладів у вибраних громадах.

 

Проєкт закріпить результати, досягнуті у 2015 – 2019 роках у рамках «Ініціативи інфраструктурної програми для України», та гарантуватиме, що ці досягнення матимуть сталий вплив на соціальні та медичні послуги на сході України.

 

Партнери проєкту

Дніпропетровська область: м. Нікополь, м. Кривий Ріг, м. Жовті Води, Межівська селищна ОТГ, Петропавлівський район (у перспективі – Петропавлівська ОТГ), Томаківська селищна ОТГ.

Запорізька область: м. Мелітополь, Гуляйпільска міська ОТГ, м. Бердянськ, Пологівська міська ОТГ, Чернігівська селищна ОТГ, Комиш-Зорянська селищна ОТГ, Широківська сільська ОТГ.

Харківська область: м. Первомайський, м. Чугуїв, Нововодолазька селищна ОТГ, Мереф’янська міська ОТГ, Лозівська міська ОТГ, Ізюмська міська ОТГ, Золочівська селищна ОТГ.