В Україні триває медична реформа. В новій системі охорони здоров’я особлива увага приділяється профілактиці захворювань, а сімейні лікарі стають початковою ланкою у медичних питаннях для кожного пацієнта. Людям більше немає потреби чекати в черзі на чергового лікаря, адже тепер вони можуть обирати сімейних лікарів незалежно від домашньої адреси та ґрунтуючись виключно на компетенції лікаря. Сімейні лікарі, у свою чергу, стають більш мотивованими покращити існуючі навички та опанувати нові, аби швидше пристосуватись до змін. Більше того, вони отримують фінансову винагороду за кількість пацієнтів.

Зважаючи на потреби медиків, GIZ на сході України разом з місцевими НГО організували різноманітні тренінги для медичних працівників. Набуття комп’ютерних навичок виявилось необхідним, адже до реформи лікарі та медсестри майже не використовували комп’ютери у своїй роботі. Наразі ситуація кардинально змінилася, оскільки тепер кожен може обрати сімейного лікаря чи записатись на прийом до лікарні онлайн. Крім того, медики можуть керувати своїм розкладом та працювати з базами даних пацієнтів за допомогою комп’ютерів.

Медичні працівники також відвідали тренінги з комунікацій, оскільки вони стали більш активно популяризувати громадське здоров’я у пресі то соціальних мережах. Сімейні лікарі часто надають першу медичну допомогу за викликом, тому вони відвідали курси для вдосконалення навичок з використанням сучасного обладнання. Також був розроблений спеціальний курс для медсестер, що описує процес надання консультацій та порад пацієнтам щодо профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.

Ми швидко врахували потреби лікарів та медсестер та розробили для них програму навчання. Вся наша діяльність була спрямована на вирішення нагальних проблем медичного персоналу і ми пишаємося нашими результатами та досягненнями, – заявила Ольга Пушина, менеджер проекту, НГО «Здорова людина – здорове суспільство».

Загалом близько 1000 лікарів та медсестер вже пройшли навчання в ході роботи GIZ на сході України і ця цифра постійно збільшується. Завдяки цьому майже 1 мільйон осіб на сході Україні отримують кращі медичні послуги. Крім того, проекти забезпечили медичні установи технічним обладнанням, включно з діагностичними інструментами для раннього виявлення захворювань та сучасними медичними сумками для лікарів. Наразі у співпраці з партнерами розробляються подальші тренінги у сфері охорони здоров’я та паліативної допомоги. Медичні центри також будуть оснащені 60 дефібриляторами, які дозволять пришвидшити надання першої допомоги.