Уряд Німеччини продовжує підтримувати Україну у боротьбі з надзвичайними ситуаціями. Минулого тижня Київ отримав 6 пожежно-рятувальних від уряду Німеччини та міста Мюнхен в рамках проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями», який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Ці машини використовуватимуться Київською службою порятунку та допомагатимуть рятувальникам ефективніше виконувати свою роботу та краще реагувати на надзвичайні ситуації. Було надано три пожежні автомобілі, дві пожежні автодрабини та автопідйомник. Їх застосовують для ліквідації наслідків катастроф, під час ДТП, вибухів на об’єктах хімічної промисловості та інших надзвичайних ситуацій.

«У середньостроковій та довгостроковій перспективі, структури цивільного захисту України повинні захищати населення самостійно. Ми підтримуємо матеріальне забезпечення, тренінги для персоналу та консультуємо з питань подальшого», – сказав Пан Тобіас Шрадер з Економічного відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Києві. «Автомобілі, закуплені на прохання міста Київ, це великий крок в цьому напрямку».

Автомобілі мають нове сучасне устаткування, яке допомагає гасити пожежі, визволяти людей з понівечених авто та надавати першу допомогу. Всередині автомобілів знаходяться пилки для різання бетону, геофон для пошуку людей під завалами, безпілотник, спектрометр та гідравлічне рятувальне обладнання. Все це зменшує час, необхідний для реагування на надзвичайні ситуації, та допомагає врятувати більше життів.

«Для нас важливо продовжувати співпрацю з українськими громадами та допомагати їм боротися з надзвичайними ситуаціями. Ми вважаємо, що від сучасних пожежних автомобілів матимуть користь не тільки самі рятувальники, але й мешканці, бо ці автомобілі не тільки допомагають боротися з надзвичайними ситуаціями, але й допомагають рятувати більше життів», – заявив Пан Крістіан Пошман, керівник проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями».

За дорученням уряду Німеччини компанія GIZ підтримує Державну Службу України з Надзвичайних Ситуацій шляхом надання пожежних автомобілів та обладнання та реконструкції пожежних частин. Починаючи з 2015 року Державна Служба з Надзвичайних Ситуацій та Товариство Червоного Хреста України отримали наступну допомогу: 150 частин у 120 громадах були оснащені новим устаткуванням. Партнери отримали 2,000 апаратів захисту органів дихання, 5,500 повнолицевих масок, 4,100 захисних костюмів, 240 кілометрів пожежних рукавів, 50 водяних насосів, 60 тон пінних вогнегасників, 12 надійних санітарних автомобілів, 37 рятувальних автомобілів та 3,500 пар рукавиць, чобіт та шоломів пожежного. GIZ також організовано більш ніж 50 тренінгів для вогнеборців та рятувальників, під час яких вони навчилися використовувати нове рятувальне обладнання, отримали знання з першої допомоги та навчились працювати з пошуковими собаками.