11 квітня у Бердянську було відкрито Центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства. Будівля Центру була відремонтована та оснащена меблями і обладнанням за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у співпраці з Бердянською міською радою, Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та Міністерством соціальної політики України.

Притулок для постраждалих від домашнього насильства у Бердянську почав функціонувати у тимчасовому приміщенні ще в березні 2017 року. За цей час допомогу в ньому отримали 74 жінки та 89 дітей. Зараз Центр може прийняти 12 жінок одночасно. У ньому постраждалі матимуть змогу отримати психологічну, юридичну, соціальну допомогу та відновити внутрішні ресурси і прийняти рішення щодо подальшого життя.

«Центр буде місцем абсолютного захисту жінок, жінок з дітьми, які страждають та потерпають від домашнього насильства. Подібні притулки повинні бути відкриті в усіх містах України», – сказала на відкритті заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович.

Керівник проекту GIZ Александр Отто, додав: «Робота з допомоги та підтримки жертв домашнього та гендерного насильства вимагає дуже якісного співробітництва та взаємодії з боку різних організацій, як державних, так і недержавних. Цей проект став яскравим свідченням того, чого можливо досягти при гарній взаємодії та кооперації».

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку з офісом в Дніпрі Вольфганг Мьоссінгер відзначив, що створення Центру є доповненням до тих проектів, які вже були реалізовані в Бердянську, і які наразі реалізуються.

Минулого року такий Центр було відкрито у Кривому Розі.