Наш проєкт підтримує 14 закладів охорони здоров’я в громадах-партнерах у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях надаючи необхідні знання та обладнання для забезпечення системи холодового ланцюга. Ця система потрібна для зберігання ефективності вакцин та інших медикаментів.

Сьогодні кожен заклад охорони здоров’я у кожному місті або селищі, великому чи маленькому, регіонального чи районного значення має справу з вакцинами. Але ж з такими вибагливими імунобіологічними матеріалами як вакцини не легко взаємодіяти.

Занадто жарко, холодно, забагато світла або інші фактори можуть призвести до втрату вакциною її ефективності.

Щоб зарадити цьому, є чітка система вимог, яка зветься «холодовий ланцюг», яка складається з спеціально тренованого персоналу, обладнання та контроля температури.

14 закладів охорони здоров’я в громадах, які підтримує наш проєкт у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях стикаються зі складнощами у забезпеченні усіх вимог системи холодового ланцюга.

В деяких немає обладнання, щоб забезпечувати коректний контроль температури, інші не мають тренованого персоналу, в третіх – ні того, ні іншого.

Разом із нашими партнерами, громадською організацією «Академія сімейної медицини України», ми розробили чекліст для оцінювання існуючого стану системи холодового ланцюга в обраних закладах охорони здоров’я. Ми перевірили цей чекліст на практиці й зробили оцінку потреб. Базуючись на отриманій інформації, ми розробили систему тренінгів для медперсоналу, відповідального за холодовий ланцюг у закладі, а також склали перелік необхідного обладнання.

Наразі, розпочато процес закупівель новітнього обладнання, який варіюється від фармацевтичних холодильників і морозильників до систем транспортування.

Передачу обладнання вже заплановано на липень.

Також планується підтримати громади та їхні заклади охорони здоров’я у розробці стандартних інструкцій для персоналу, тренінгів та семінарів на теми вакцинації, кризової комунікації та біобезпеки.

Ця ініціатива є частиною нашого внеску у всесвітню кампанію з вакцинації проти COVID-19 і підтримати наших партнерів у наданні належних медичних послуг населенню.