НАША ІСТОРІЯ ТА РОБОТА

Внаслідок кризи на сході України багатьом людям довелося покинути свої рідні регіони. В даний час в Україні зареєстровано близько 1 400 000 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Багато з них оселилися в Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, а також у контрольованих урядом районах Донецької та Луганської областей. Це створює великі виклики для приймаючих муніципалітетів, яким часто не вистачає можливостей для задоволення потреб місцевого населення, і вони зіткнулися з новими викликами, такими як: забезпечення розміщенням, розширенням можливостей та соціальної допомоги ВПО.

Крім того, через вимушене переміщення, ВПО стикаються з психологічними, соціальними труднощами та потребують навчитися працювати з новим середовищем. Питання зайнятості також гострі. Багатьом людям, які переїхали, доводиться шукати нову роботу, іноді в нових сферах, хоча освітніх пропозицій недостатньо для підвищення рівня працездатності населення, яке постраждало від конфлікту. Покинувши свої будинки, родини з дітьми часто втрачали допомогу по догляду за дітьми, які вони отримували від родичів. Через цю перешкоду багато з них не мають можливості працювати або брати участь у навчальних програмах.

З метою подолання кризи на сході України уряд Німеччини розпочав низку проектів у Східній Україні, які об'єдналися у Кластер “Перспективи розвитку східних регіонів України" Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ на місцях у співпраці з місцевими та міжнародними партнерами. Діяльність проектів зосереджується на таких тематичних напрямах: комунальні послуги, освіта, охорона здоров'я, управління надзвичайними ситуаціями, підвищення працездатності ВПО. GIZ у Східній Україні співпрацює з партнерами з державних органів, муніципальних підприємств та організацій громадянського суспільства, університетів та асоціацій, щоб розробити кращі перспективи майбутнього для місцевого населення та ВПО.

6.8
осіб користуються результатами нашої роботи
130
дітей користуються кращими умовами отримання освіти
30
на стільки зменшилась смертність в результаті пожеж
3.5
осіб отримують кращі муніципальні послуги

GIZ підтримує громади, де допомога найбільш необхідна. Заходи в рамках Кластеру впроваджуються у наступних напрямах: муніципальні послуги, освіта, охорона здоров’я, інтеграція, громадянське суспільство та управління надзвичайними ситуаціями.

Особлива увага приділяється Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областям; також різні заходи проводяться на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей. Кластер співпрацює із партнерами з державних установ, представниками підприємств комунально-побутового господарства, громадянських організацій, університетів та спілок задля створення  перспектив для розвитку громад для місцевого населення і переселенців.