
НАША ІСТОРІЯ ТА РОБОТА
Внаслідок кризи на сході України багатьом людям довелося покинути свої рідні регіони. В даний час в Україні зареєстровано близько 1 400 000 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Багато з них оселилися в Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, а також у контрольованих урядом районах Донецької та Луганської областей. Це створює великі виклики для приймаючих муніципалітетів, яким часто не вистачає можливостей для задоволення потреб місцевого населення, і вони зіткнулися з новими викликами, такими як: забезпечення розміщенням, розширенням можливостей та соціальної допомоги ВПО.
Крім того, через вимушене переміщення, ВПО стикаються з психологічними, соціальними труднощами та потребують навчитися працювати з новим середовищем. Питання зайнятості також гострі. Багатьом людям, які переїхали, доводиться шукати нову роботу, іноді в нових сферах, хоча освітніх пропозицій недостатньо для підвищення рівня працездатності населення, яке постраждало від конфлікту. Покинувши свої будинки, родини з дітьми часто втрачали допомогу по догляду за дітьми, які вони отримували від родичів. Через цю перешкоду багато з них не мають можливості працювати або брати участь у навчальних програмах.
З метою подолання кризи на сході України уряд Німеччини розпочав низку проектів у Східній Україні, які об'єдналися у Кластер “Перспективи розвитку східних регіонів України" Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ на місцях у співпраці з місцевими та міжнародними партнерами. Діяльність проектів зосереджується на таких тематичних напрямах: комунальні послуги, освіта, охорона здоров'я, управління надзвичайними ситуаціями, підвищення працездатності ВПО. GIZ у Східній Україні співпрацює з партнерами з державних органів, муніципальних підприємств та організацій громадянського суспільства, університетів та асоціацій, щоб розробити кращі перспективи майбутнього для місцевого населення та ВПО.



GIZ підтримує громади, де допомога найбільш необхідна. Заходи в рамках Кластеру впроваджуються у наступних напрямах: муніципальні послуги, освіта, охорона здоров’я, інтеграція, громадянське суспільство та управління надзвичайними ситуаціями.
Особлива увага приділяється Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областям; також різні заходи проводяться на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей. Кластер співпрацює із партнерами з державних установ, представниками підприємств комунально-побутового господарства, громадянських організацій, університетів та спілок задля створення перспектив для розвитку громад для місцевого населення і переселенців.