Освіта

Серед внутрішньо переміщених осіб багато дітей, які потребують відвідин дитячих садочків та шкіл. Але не всі ці установи мають умови, щоб прийняти додаткову кількість дітей. Крім того, приміщення багатьох шкіл та дитячих садків потребують капітального ремонту і тому не можуть створити належні умови для навчання.
Тому в рамках Кластера було проведено такі заходи:

  • Ремонтні роботи у 49 школах та 26 дитячих садках, де виховуються та навчаються майже 35 000 дітей. Наприклад, у місті Бердянську в 6 з 19 шкіл було замінено покрівлі, вікна, відремонтовано санітарні приміщення та встановлено нове електрообладнання та систему вентиляції.
  • Надання різного обладнання для 24 освітніх установ, в т.ч. столи, стільці, ліжка, спортивні тренажери та іграшки.
  •  Проведені майстер-класи, семінари та заходи з підвищення кваліфікації для майже 900 учасників, що сприяло підвищенню їхньої професійної та особистої компетенції в сфері освіти. Зокрема було проведено тренінги щодо впровадження інтегративних підходів у дитячих садках та тренінги з музикотерапії у роботі з дітьми дошкільного віку.

Майже 40 000 осіб, серед яких 3 500 – це внутрішньо переміщені особи, отримали зиск від проведених заходів. Наразі діти навчаються у кращих умовах та мають доступ до ширших можливостей для особистого та професійного розвитку.