Замовити та роздрукувати необхідні довідки або пройти онлайн навчання з першої допомоги чи цифрової грамотності стало легше в 10 партнерських громадах на контрольованих урядом територіях Донецької та Луганської областей. Це перші наочні результати впровадження довгострокових стратегій та планів дій цих громад з розвитку соціальних послуг. 

«Щоб підготувати стратегію на багато років, ми опитали людей, поговорили з людьми на місцях, зробили паспорт міста, розбили роботу на окремі етапи та підійшли до роботи з наукової точки зору. Зараз у нас є добре пропрацьований документ разом з планом дій, в рамках впровадження якого ми вже відкрили медіа-кімнату, яка дала підтримку спілкування між центром громади та оточуючими селами, обладнали технікою центр соціального захисту, закупили велосипеди і проводимо тендер на автомобіль для мобільних послуг. Завдяки розробці стратегії соціального захисту ми виявили потребу у створенні центру для ночівлі безхатченків, а також значно розширили кількість соціальних послуг, які надаємо населенню», – поділилася Ірина Бонзюх, начальник управління соціального захисту населення Покровської міської ради, контрольовані урядом території Донецької області.

Як мінімум 500 жителів в більшості з партнерських спільнот за півроку змогли скористатися послугами нових мультимедійних кімнат, які були створені як частина стратегічних намірів громад у впровадженні соціально-орієнтованих партисипативних платформ. На їх базі проходили різноманітні навчальні заходи, серед яких тренінги з надання першої допомоги, реагування на надзвичайні ситуації чи майстерні декоративно-прикладного мистецтва.

Доступ до державних послуг та внесення змін в державних реєстрах став простішим завдяки обладнанню адміністративних відділень у віддалених частинах громад, місць для самостійної подачі запитів громадянами в центрах соціального захисту та покращенню роботи мобільних бригад. Громади також впроваджують інноваційні підходи у каналах комунікації, наприклад проводять запис на прийом через телеграм-бот.

Про це розказали члени робочих груп, які працюють над стратегіями розвитку соціального захисту населення у партнерських громадах Донецької та Луганської областей, під час воркшопу з підведення підсумків 6 місяців їх впровадження. Також в рамках заходу їх навчали як організувати моніторинг, як публічно звітувати про результати моніторингу та налаштувати комунікацію з жителями.

Нагадаємо, що Стратегії розвитку соціального захисту населення були розроблені та затверджені громадами півроку тому в рамках проєкту «Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей».

«Стратегічні, цифрові та партисипативні рішення для розвитку соціальної сфери в 10 громадах Луганської та Донецької областей», – це проєкт, що виконувався Асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація учасницького розвитку громад” в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що здійснюється за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина та співфінансуванням ЄС та впроваджується Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.