В перший день проведення міжнародної кампанії 16 днів активізму проти гендерно-обумовленого насильства ми би хотіли наголосити на важливості заходів, спрямованих на вирішення цієї проблеми.

Оскільки весь світ тепер проводить більше вдома, звіти показують тривожне зростання кількості випадків домашнього насильства.

За даними Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, якою керує ГО Ла Страда, кількість випадків домашнього насильства в України подвоїлася з минулого року.

З метою привернути увагу до цієї проблеми та зробити внесок у її вирішення, ми приєднуємосб до кампанії з рядом власних ініціатив.

На початку кампанії ми відкрили мурал в місті Кремінна (Луганська область). Ця ініціатива стала можливою завдяки співпраці з місцевим управлінням соціального захисту та з місцевим художником Яном Птушко.

У співпраці з нашими партнерами ми започаткували ініціативу, присвячену роботі з тими, хто скоїв домашнє насильство.

В рамках цієї ініціативи ми плануємо широкий спектр дій: від модернізації існуючих матеріалів та навчання психологів до пропаганди урядових інструментів з корекції.

Читайте більше у нашій статті Виправити та навчити мирній комунікації

Разом з нашими партнерами на сході України ми навчаємо місцевих психологів як їм ефективно надавати послуги населенню, як використовувати складніші підходи до розгляду проблеми домашнього насильства. Докладніше >>

Ми підтримуємо діяльність притулку для жертв гендерно-обумовленого насильства у Слов’янську.

Ми підтримуємо інформаційні кампанії:  тематичний білборд у Слов’янську, листівки та символіка, що інформують місцеве населення щодо проблем та їхніх прав.

Деколи людям доводиться терпіти домашнє насильство у щоденному житті, і вони навіть не підозрюють, що це можна змінити. Ми підготували серію коротеньких роликів, в яких показані різні типи домашнього насильства. Подивіться їх тут

За допомогою цих ініціатив ми сподіваємося знизити кількість випадків домашнього та гендерно-обумовленого насильства, змусити людей думати, говорити, знати про цю проблему, довести, що це є проблемою, дати жертвам насильства впевненість у власних правах та показати їм, що вихід існує.