У 10 громадах Донецької та 10 громадах Луганської областей реалізовуватиметься Проєкт «Спеціальна програма підтримки Східної України». Метою проєкту є насамперед підтримка громад у сфері соціальних та медичних послуг через надання консультаційних послуг, проведення тренінгів та невеличких інфраструктурних заходів.

 

18 червня 2020 року відбулися онлайн-зустрічі представників кластеру «Перспективи розвитку східних регіонів Украіни» на чолі з директоркою кластеру Лєною Фліттою з керівництвом Луганської та Донецької ОДА.

 

Протягом відеоконференцій представники GIZ та обох ОДА обговорили особливості Проєкту, визначили пріоритетні напрямки роботи та обговорили переліки громад, які були обрані для його реалізації.

Лена Флітта, директорка Кластеру GIZ

 

Проєкт буде охоплювати охорону здоров’я, соціальні послуги, інфраструктуру Луганської та Донецької областей, й матиме на меті підтримку громад і населених пунктів у впровадженні сталих стратегій розвитку медичних та соціальних послуг.

Таким чином, у сфері охорони здоров’, увага буде приділяться увага розвитку потенціалу лікарень через консультації щодо розроблення стратегій, на основі медичної реформи; тренінги з управління змінами з метою формування та реалізації першочергових задач, забезпечення базових медичних послуг у сільській місцевості (аналіз можливості впровадження мобільних послуг) тощо.

У сфері соціальних послуг планується надання підтримки у розробці планів дій з пріоритетними заходами. Це консультативні послуги, розробка та впровадження цифрових рішень. Проведення тренінгів для соціальних працівників щодо надання мобільних соціальних послуг.

Представники Донецької ОДА під час відеоконференції з представниками GIZ

Проєкт буде реалізовано до 2022 року. Він спрямований насамперед на підтримку громад, які не мають розвинених мереж соціальних та медичних послуг.

Критерії відбору партнерів

Критерій відбору Фокус проекту
Розмір громади Громади із невеликим розміром населення, розташовані у сільській місцевості
Обсяг міжнародної допомоги Громади із незначним обсягом міжнародної технічної допомоги
Концепція розвитку медичних закладів Громади, де працює або розробляється концепція розвитку медичних закладів
Розвиненість мобільних медичних послуг Громади, де мобільні медичні послуги не розвинені
Розвиненість мобільних соціальних послуг Громади, де мобільні соціальні послуги не розвинені
Залучення громадянського суспільства до надання соціальних послуг Громади, в яких неурядові громадські організації (НГО) та волонтери залучені до надання соціальних послуг
Готовність до співпраці Громади, що виявили інтерес до співпраці і готовність надати організаційну, технічну та фінансову підтримку Проекту
Формулювання потреб громади та очікувань від співпраці Громади, що чітко сформулювали свої потреби та очікування від співпраці з Проектом

 

ТОП-10 * потенційних партнерів

Луганська область Донецька область
1 Біловодська ОТГ 1 Іллінівська ОТГ
2 Чмирівська ОТГ 2 Селідівська ОТГ
3 Лозно-Олександрівська ОТГ 3 Лиманська ОТГ
4 Нижньодуванська ОТГ 4 Новогродівська ОТГ
5 Лисичанська ОТГ 5 Черкаська ОТГ
6 Новоайдарська ОТГ 6 Шахівська ОТГ
7 Красноріченська ОТГ 7 Покровська ОТГ
8 Марківська ОТГ 8 Миколаївська ОТГ
9 Підгорівська ОТГ 9 Мангушська ОТГ
10 Старобільська ОТГ 10 Добропільська ОТГ

* згідно з Перспективним планом.  Деякі з представлених громад вже об’єднані станом на 01.06.2020