У вересні 2021 року один з наших проєктів «EU4ResilientRegions – Спеціальна програма підтримки України» започаткувала партнерство з Карітас України, з метою запропонувати комплексну програму навчання соціальних працівників та менеджерів соціальних установ, насамперед на сході та півдні України. В рамках навчальної програми Карітас України проведе тренінги для 1200 соціальних працівників та 300 керівників соціальних закладів у 84 громадах 10 областей. Тренінги для кожного учасника складатимуться з декількох модулів і практики. Перші онлайн-сесії розпочнуться в середині грудня 2021 року і триватимуть до початку 2023 року. Маючи знання та навички, отримані завдяки цим тренінгам, соціальні працівники зможуть надавати клієнтам, насамперед вразливим групам населення, покращені соціальні послуги та допомогу.

«Громади є лише настільки стійкими, наскільки стійкими є їхні найбільш вразливі члени. Саме тому Європейський Союз із задоволенням співпрацює з GIZ та Карітасом задля зміцнення спроможностей соціальних працівників та тих, хто надає послуги з догляду вдома та паліативних послуг у тих громадах, на яких зосереджується наша нова програма EU4ResilientRegions. Одним з ключових уроків, які ми винесли з пандемії COVID-19 у всьому світі, є необхідність високо цінувати фахівців з догляду та підтримувати їх, і ми хочемо зробити свій внесок у досягнення цієї мети», – зазначила Надія Вертебна, менеджерка програми Представництва Європейського Союзу в Україні.

Навчальна програма для керівників соціальних установ спрямована на керівників та заступників керівників відділів соціального захисту та соціальних установ. Три модулі охоплюють 18 навчальних годин з основ організації надання соціальних послуг у громадах, основ бюджетування соціальних послуг, залучення місцевих громадських організацій та волонтерів до надання соціальних послуг.

«Цей проєкт є дуже важливим для працівників соціальних закладів, адже до кінця 2021 року всі територіальні громади зобов’язані організувати нові структури, укомплектувати їх працівниками та забезпечити надання послуг на відповідній території. Як наслідок, існує високий попит на кращі знання щодо надання соціальних послуг та управління такими установами»,прокоментувала Олександра Гончарова, радниця проєкту GIZ.

Тренінги для 1200 соціальних працівників та осіб, які займаються соціальною роботою, складаються з п’яти модулів та 30 годин навчання. Теми охоплюють досить широкий діапазон від стандартів паліативної допомоги та нагляду, стандартів домашнього догляду та нагляду до подолання синдрому «професійного вигорання».

«Разом ми зміцнимо потенціал у сфері надання соціальних послуг, а також зробимо внесок у підвищення якості соціальних послуг, щоб кожна нужденна людина могла утвердитися у своїй гідності та жити гідним життям», зазначила Генеральний секретар Карітасу України Дзвенислава Чайківська.

Тренінги Карітасу є частиною масштабнішої програми, яка працює з громадами на півдні та сході України, щоб забезпечити комфортний та ефективний доступ для мешканців до місцевих адміністративних, медичних та соціальних послуг. У Херсонській області за допомогою програми будуть покращені пункти пропуску на адміністративній межі з Кримом, щоб українці, незважаючи на незаконну анексію Росією, могли більш комфортно потрапляти на півострів, щоб зберегти зв’язки між людьми.

Довідкова інформація:  Програма ЄС «EU4ResilientRegions – Спеціальна програма підтримки України» є частиною акції ЄС на суму 30 мільйонів євро, спрямованої на підвищення стійкості України в цілому та стійкості до гібридних загроз зокрема та на посилення процесу реформ та соціальної згуртованості в країні. Акція також має намір реагувати на дестабілізаційні фактори, як от пандемія COVID-19 та її соціальний та економічний вплив. Вона має на меті забезпечення ключових компонентів стійкості – соціального капіталу, безпеки людини та правдивості інформації у визначених цільових областях. Eu4ResilientRegions також є частиною пакету в розмірі 190 мільйонів євро, який Європейський Союз мобілізував починаючи з весни 2020 року, щоб допомогти Україні боротися з COVID-19.

Програма «Eu4ResilientRegions – Спеціальна програма підтримки України», що її виконує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), зі співфінансуванням Європейським Союзом. Політичним партнером з української сторони є Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Сума фінансування програми складає 20 мільйонів євро; сама програма триватиме до березня 2023 року.